Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

 

prawa-dziecka

 

 

20 listopada

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

 

 

Na wniosek Rzecznika Praw Dziecka  Sejm Rzeczpospolitej Polskiej podjął w 2014 roku uchwałę ustanawiającą datę 20 listopada   Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka. W naszej   szkole uczniowie i nauczyciele rozmawiają o tym, że dzieci mają swoje prawa, przypominają, że są one niezbywalne i należy ich zawsze przestrzegać.

W poniedziałek 21 listopada w każdej klasie odbędą się zajęcia poświęcone prawom dziecka, a relację z tych zajęć zamieścimy w zakładkach: Prezentacja klas 1-3. Prezentacja klas 4-6.

 

 

Na całym świecie 19 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci, a 20 listopada przypada rocznica uchwalenia  przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w 1989 roku Konwencji Praw Dziecka.

Inicjatorką tego dokumentu była Polska, a twórcom dokumentu przewodziła myśl Janusza Korczaka, który nawoływał do podmiotowego traktowania dzieci.

 

  List z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 2016

 

 List z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz