Informacje o szkole

Szkoła Podstawowa nr 22 w Sosnowcu

Nasza szkoła to:

Pracownia komputerowa

- uczniowie klas I-VI zdobywają wiedzę z informatyki i innych przedmiotów w pracowni komputerowej zakupionej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach realizacji projektu „Pracownie komputerowe dla szkół” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, wyposażonej w stałe łącze internetowe, drukarki, skaner, wideoprojektor, tablicę interaktywną, komputer przenośny i oprogramowanie.

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ   UNIĘ   EUROPEJSKĄ.

Świetlica szkolna i stołówka

- czynna od 6.30 -16.00,

- gdzie pod opieką nauczycieli uczniowie jedzą obiad, piją mleko, odrabiają prace domowe oraz uczestniczą w zajęciach rekreacyjnych i dydaktycznych.

Sala gimnastyczna

- w której uczniowie doskonalą  kondycję podczas zajęć wychowania fizycznego, zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, zajęć pozalekcyjnych oraz gier i zabaw.

Gabinet dentystyczny

- w którym dbałość o uzębienie naszych uczniów jest zawsze priorytetem

Pani doktor Krystyny Piętki,

-  uczniom udzielana jest także pierwsza pomoc w nagłych przypadkach.

Gabinet higienistki szkolnej

- w którym udzielana jest pierwsza pomoc i systematyczna kontrola stanu zdrowia naszych uczniów przez szkolną pielęgniarkę – Teresę  Rosół.

Klasopracownie

- mamy dostosowane sale dla klas 1-3. Są one wyposażone w nowe meble – szafki z miejscem na podręczniki dla każdego dziecka, stoliki – dostosowane wielkością do wzrostu dziecka, ściany są świeżo pomalowane, na podłodze położone panele, zabawki i pomoce dydaktyczne.