Fundacja – Kropla życia

logo

Agata Mróz pastel

Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy uczniom naszej szkoły, których prace  były eksponowane w czasie  V Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej.

scanimage001

2028853s4dcv299tg

Prace plastyczne – Agaty Mróz

Agata Mróz pastel

Memoriał – informacja

Memoriał – Agaty Mróz-Oszewskiej – program

V edycja Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej

odbędzie się w dniach 30 września – 2 października 2016

w Hali Widowiskowo-Sportowej „Centrum” w Dąbrowie Górniczej.

Ma na celu wsparcie działań promujących

krwiodawstwo, transplantację i przeszczepy szpiku kostnego.

Patronat Honorowy objęła Małżonka Prezydenta RP

P. Agata Kornhauser-Duda.

Memoriał to impreza charytatywna, która promuje ogólnopolskie działania Fundacji w zakresie krwiodawstwa, transplantacji i przeszczepu szpiku kostnego. Organizowana inicjatywa sportowo-kulturalna zachęca do budzenia ludzkich serc na pomaganie innym przez oddawanie krwi i rejestrację dawców szpiku.

Wzorem poprzednich lat zamierzamy upiększyć V edycję Memoriału występami sportowców, artystów i prezentacją organizacji charytatywnych.

Zapraszamy do wspólnego rozpowszechniania hasła:

„Podaruj innym cząsteczkę siebie”!

Memoriał, poprzez współpracę z  instytucjami oraz organizacjami charytatywnymi, propaguje cele statutowe Fundacji „Kropla Życia” im. Agaty Mróz-Olszewskiej oraz organizacji biorących udział w przedsięwzięciu w coraz szerszych kręgach społecznych, sportowych, kulturalnych i innych.

Prosimy o rozważenie udziału w Memoriale poprzez:

- pomoc w upowszechnianiu informacji o biletach

- pomoc w promocji Memoriału poprzez umieszczenie informacji na swojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych

- udział w Memoriale (prosimy o informację ile osób byłoby zainteresowanych uczestnictwem w Memoriale, wstępnie, szacunkowo ilu uczniów)

- przygotowanie stoiska z prezentacją o szkole (zawierającego np. informacje o szkole/historia szkoły/dlaczego nosi imię Agaty, zdjęcia, albumy/księga pamięci, baner- to, co mogliby Państwo zaprezentować)

djfiiaad

Szanowni Państwo,

Rodzice uczniów, Przyjaciele szkoły

Nawiązując do naszej dotychczasowej współpracy, pragnę zwrócić Państwa uwagę na możliwość przekazania 1% podatku na działania Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej, której nadrzędnym celem jest budzenie ludzkich serc na potrzeby krwiodawstwa, transplantacji i przeszczepu szpiku kostnego.

Pragniemy, jak dotychczas, ale ze zdwojoną siłą i gotowością współpracować z kolejnymi organizacjami i instytucjami, którym zależy na dobru drugiego człowieka. Dlatego też, wspominając godną podziwu postawę Patronki Fundacji Agaty Mróz-Olszewskiej, Fundacja pragnie kontynuować ideę organizacji międzynarodowego turnieju siatkarskiego kobiet oraz ogólnopolskiej akcji prospołecznej Wakacyjna Kropla Życia.

Mając nadzieję na aprobatę przez Państwa naszych działań prospołecznych, prosimy pamiętać o numerze KRS 0000356025 w przekazaniu 1% na cele statutowe Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej, podczas wypełniania deklaracji podatkowej.
Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie.
Zapraszamy Państwa do współpracy www.kroplazycia.pl

djfiiaad

kropla_krwi

Uczniowie klas pierwszych, pod opieką P.Marii Szymańskiej, a przebywający na świetlicy, wykonali prace plastyczne – Każda kropla na wagę życia.

Uczniowie zostali uwrażliwieni, że zdrowie swoje i innych trzeba cenić.

logo

Społeczność naszej Szkoły Podstawowej Nr 22 im. Agaty Mróz w Sosnowcu rozpoczęła współpracę z Fundacją Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej na zasadzie wymiany doświadczeń, projektów edukacyjnych i rozpowszechniania wśród naszych uczniów i ich rodziców idei: „Podaruj innym cząsteczkę siebie”.

W ten sposób pragniemy przyczynić się do promowania ochrony zdrowia, a podążając śladami naszej wspólnej Patronki – Agaty Mróz, chcemy wpłynąć na wrażliwość społeczną dzieci, młodzieży i dorosłych związanych ze szkołą o wieloletnich tradycjach wychowawczych.

Będziemy wspólnie kształtować świadomość,

że zwyciężać, to nieść bezinteresowną pomoc.